hakkimizda Hakkımızda | Mayasu

Hakkımızda

MayaSU Ar-Ge İnovasyon Danışmanlık San. ve Tic. Ltd Şti. Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde (INNOPARK) faaliyet gösteren bir şirkettir.

Şirket, Prof. Dr. Selman TÜRKER tarafından 3.Ocak.2020’de kurulmuştur.

Kariyerine 1985 yılında Selçuk Üniversitesinde başlayan Prof. Türker, halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

Prof. Türker, otuzbeş yılı aşan akademik deneyim ve bunun kazandırdığı ilişkiler ile akademik bilgiyi ürüne dönüştürme hedefiyle MayaSU Ar-Ge İnovasyon Danışmanlık Ltd. Şti’yi hayata geçirmiştir.

MayaSU, gıda sektöründe yer alan firmalara danışmanlık hizmetlerini sunması yanı sıra, öncelikli olarak KOSGEB destekli “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile Takviye Edici Gıda Ürünleri Prototip Üretimi Üzerine Bir Araştırma” adlı projesi ile piyasadaki muadil ürünlerden farklı özelliklere sahip takviye edici gıda ürünleri üreten ve bu yönde araştırma faaliyetleri yürüten bir Ar-Ge İnovasyon firmasıdır.

MayaSU, insanlara faydalı fonksiyonel ürünler sunan, kaliteli hizmet veren ve zaman içinde genç mühendislere örnek olan, cesaret aşılayan, istihdam yaratan bir şirket olma arzusu ile çölyak hastaları, şeker hastaları gibi özel beslenme gruplarındaki tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik özel ürünler üreten bir firmadır.

MayaSU ürünlerini ProfTürker markası ile piyasaya arz etmektedir.